Stwierdzić można, że wizytówka to nic innego jak druk akcydensowy, który mimo niewielkich rozmiarów, dla wielkiej ilości osób ma ogromne znaczenie. Mimo faktu, że wizytówka jest jedynie podręcznym kartonikiem, na którym zapisana jest pewna treść, to jednak pełni bardzo ważne znaczenie, albowiem nader często wykorzystujemy je podczas nawiązywania nowych znajomości nie tylko biznesowych, ale także prywatnych. Najczęściej, wizytówki pełnią funkcję reklamowe, ale także są wyrazem uprzejmości oraz szacunku.

Wizytówki dzielimy ze względu na ich przeznaczenie. To sprawia, że wyróżnić możemy:

Wizytówki służbowe, – które zawierają logo firmy, jej adres oraz nazwisko właściciela
Wizytówki osobiste – służące nam do celów prywatnych
Wizytówki kombinowane, które to składają się z elementów istniejących zarówno w wizytówce prywatnej jak i biznesowej.

Projektowanie wizytówek
Wydawać się może, że zaprojektowanie wizytówki jest zajęciem prostym, a nawet wręcz banalnym. Niestety, w praktyce nader często okazuje się, że jest inaczej. Projektowanie wizytówek, rządzi się własnymi prawami, dlatego też, aby uczynić to poprawnie musimy ich przestrzegać. Współcześnie wizytówki niezbędne są niemal zawsze, najczęściej w chwili, kiedy odbywamy spotkania biznesowe. Są oznaką profesjonalności oraz dobrego smaku, dlatego jeśli chcemy zbudować zaufanie musimy wiedzieć jak powinny one wyglądać.

Przede wszystkim wzory wizytówek powinny być proste i nieskomplikowane. Co więcej w swej istocie powinny być także oszczędne, profesjonalne, gdyż tylko wówczas świadczą o naszym prestiżu. Oczywiście wizytówka powinna być także czytelna. Już na pierwszy rzut oka musimy umieć odczytać, kogo dana wizytówka prezentuje. Co więcej poza imieniem i nazwiskiem nasza wizytówka powinna mieć także numer telefonu oraz adres mail. Dodatkowo warto także zastanowić się nad użyciem odpowiednich kolorów. Musimy także wybrać także odpowiedni i czytelny krój pisma. Ważną sprawą są nie tylko wzory wizytówek, ale także ich oryginalność i pomysłowość. Stworzony przez nas blankiet musi wyróżniać się innowacyjnością, a co więcej posiadać także swoją własną osobowość. Tworząc wizytówkę możemy wziąć pod uwagę zaokrąglenie jej rogów, a także uszlachetnienie jej folią. Dzięki temu będzie nie tylko trwała, ale także będzie cechować się elegancją. Ciekawe projekty i nowoczesne rozwiązania, doskonale sprawdzają się gdyż tworzą współczesny blankiet wizytowy.

Profesjonalność w cenie
Wizytówka świadczy o naszej kompetencji oraz profesjonalności, dlatego też zawsze warto mieć ją przy sobie. Dodatkowo należy pomyśleć, w jaki sposób prowadzić jej skuteczną dystrybucję. Warto w tym celu skorzystać z możliwości Internetu. Stworzyć własną stronę, czy też baner i w tym miejscu ją umieścić. Na pewno zobaczy ja wielka ilość osób, zaś nasza działalność stanie się na rynku znana oraz doceniona. Oczywiście wizytówki należy także wręczać osobiście, zawsze, kiedy mamy ku temu sposobność. Nie możemy pozwolić sobie na stwierdzenie, iż zapomnieliśmy zabrać je ze sobą, albowiem świadczy to o braku kompetencji.